INDOOR GARDEN EPIPREMNUM AUREUM Градина

Одржување:
– силна, но индиректна светлина
– полевање еднаш неделно (супстратот не смее да се исуши, ниту коренот да остане долго во вода)
– пресадување напролет

650 ден

Опис

Градина од колекцијата Simplicity на Indoor Garden, во уникатен, рачно изработен сад.
Латинско име на растението: Epipremnum aureum

Факти:
– Растението е тестирано од НАСА и отстранува формалдехид, ксилен, бензен.
– Според Фенг Шуи претставува симбол на
добра среќа, пари и просперитет.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.