INDOOR GARDEN FICUS (bonsai) Градина

Одржување:
– индиректна светлина
– умерено полевање еднаш до два пати неделно
– пресадување напролет

Висина: 8-10 cm

Дијаметар: 22-24 cm

2,268 ден

Опис

Градина од колекцијата Elegance на Indoor Garden, во уникатен, рачно изработен сад.
Латинско име на растението: Ficus (bonsai)

Факти: Според источната филозофија привлекува позитивност, просперитет и љубов.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.