INDOOR GARDEN HOYA KERRII Градина

Одржување:
– индиректна светлина
– полевање еднаш на две недели (површинскиот слој да се исуши меѓу две
полевања)
– пресадување напролет

650 ден

Опис

Градина од колекцијата Simplicity на Indoor Garden, во уникатен, рачно изработен сад.
Латинско име на растението: Hoya kerrii

Факти:
– претставува симбол на љубовта поради листовите кои се во облик на срце.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.