INDOOR GARDEN SIMPLICITY Градина

Одржување: – сенка, а во зима индиректна светлина – полевање секои 3-5 дена (супстратот не смее да се исуши) – пресадување напролет, со градинарска почва, хумус и песок

Висина: 9-12 cm

Дијаметар: 9-11 cm

850 ден

Опис

Градина од колекцијата Simplicity на Indoor Garden, во уникатен, рачно изработен сад. латинско име на растението: Spathiphyllum Факти: – Отстранува трихлоретилен, бензен. – Го апсорбира зрачењето од копјутерите и ТВ

 

 

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.