INDOOR GARDEN SANSEVIERIA Градина

Одржување:
– индиректна светлина
– полевање еднаш неделно (површинскиот слој да се исуши меѓу две полевања)
– пресадување напролет

650 ден

Опис

Градина од колекцијата Simplicity на Indoor Garden, во уникатен, рачно изработен сад.

Латинско име на растението: Sansevieria

Факти:
– Растението е погодно за во спална соба.
– Според источната филозофија – привлекува просперитет

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.