INDOOR GARDEN ZAMIOCULCAS Градина

Факти:
– Според источната филозофија привлекува пари и среќа.

Одржување:
– индиректна светлина
– полевање еднаш месечно во зима, еднаш на две недели во лето
– пресадување напролет

Висина: 9-12 cm

Дијаметар: 9-11 cm

850 ден

Опис

Градина од колекцијата Simplicity на Indoor Garden, во уникатен, рачно изработен сад.
Латинско име на растението: Zamioculcas

 

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.