JAMIESON VITAMIN B1 100мг

Производ кој помага во процесот на метаболизирање на  аминокиселини и јаглехидрати и во одржување на здрав нервен систем. Допринесува за одржување на нормална психолошка функција и нормална функција на кардиоваскуларниот систем.

Формулацијата е создадена исклучиво од природни извори и е фармацевтски тестирана. Производот се произведува со 360 контролни точки и тестови за да се обезбеди негова целосна следливост, безбедност и чистота.

 

Начин на употреба : 1 таблета во тек на едно деноноќие со оброк.

Пакување:

Пакување со 100 таблети

 

400 ден

Опис

 

Состав:

1 таблета содржи:

Витамин Б1 (тиамин мононитрат) ………….100 mg

Останати компоненти: целулоза, дикалциум фосфат, растителна стеаринска киселина, модифицирана целулозна гума, растителен магнезиум стеарат, силика.

НЕ СОДРЖИ сол (NaCl), шеќер, скроб, глутен, лактоза, вештачки бои, ароми или конзерванси.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.