НА ПОПУСТ 23%

JAMIESON ЖЕЛЕЗО со продолжено ослободување 50 мг

Се ослободува постепено во дигестивниот систем, за да помогне во спречување или лекување на анемија предизвикана од недостаток на железо и помага при формирањето на црвените крвни клетки.

Состав:

1 таблета содржи:

Елементарно железо (Ferrous gluconate)……………………………………………..50 mg

Начин на употреба – возрасни:

Земете 1 таблета дневно со оброк.

Пакување:

Пакување со 60 обложени таблети.

469 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.