JOHNNIE WALKER BLACK LABEL Виски

0, 7 л

2,200 ден

Опис

Вистинска икона помеѓу луксузните брендови.

Создаден од виски од сите четири страни на Шкотска, зреени минимум 12 години

Богат комплексен и неверојатно добро изблалансиран вкус, со силна присутност на вкусови од темни овошки, слатка ванила и препознатлив чадлив вкус

Совршен пијалак кој се консумира чист, во едноставни миксови или како основа на најпознатите виски коктели

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.