JOHNNIE WALKER GREEN LABEL Виски

0, 7 л

2,595 ден

Опис

Бленд малт виски, создадено исклучиво од сингл малтови кои се зреени најмалку 15 години. Секој еден сингл малт допринесува со своја посебна карактеристика.

Интензивна арома на свежо исечена трева и свежо овошје дополнета со ноти на чад, бибер и ванила.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.