JOHNNIE WALKER RED RYE FINISH Виски

0, 7 л

1,145 ден

Опис

Микс од сингл малтс и внимателно одбрани виски кои се добиени од житни култури зреени во нови буриња и за крај дополнително зреени во буриња од виски од рж.

Невообичаено лесно и слатко шкотско виски

Се пие чист или со мраз, но навистина се истакнува кога се пие како миксер со ѓумбир или сода

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.