НА ПОПУСТ
ЗАШТЕДИ 15%

Кучето што мјаукаше и мачето што џавкаше

Приказна што им укажува на децата што значи прифаќање на различните од нив, кои имаат исти чувства, желби и потреби, но ги изразуваат на поинаков начин. Приказна што пренесува една порака: колку и да сме различни, сите сме прекрасни на свој начин.

Билјана С. Црвенковска – „Кучето што мјаукаше и мачето што џавкаше“

Илустрации: Сања Симоска

Категорија/жанр: Книги за деца; сликовница

Едиција: Различни и прекрасни

Формат: 22,5 х 22,5 см

Повез: тврд

Број на страници: 40

ИСБН: 978-608-66234-0-1

425 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.