LABORATOIRES DE BIARRITZ ALGA MARIS пигментиран стик за лице со SPF50

СПФ50+ нијансиран стик кој ги заштитува особено кревките регии од УВ зрачење, истовремено обезбедувајќи природна и покривна нијанса за кожата. Специфично го препорачуваме за несовршености на кожата кои побаруваат апсолутна заштита од УВ зраци како неодамнешни лузни, хипер-пигментации (мелазма, “трудничка маска”) и акни.

Хипоалерген
–    Може да се користи од страна на трудници и доилки
–    Може да се користи од 3 годишна возраст

925 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.