LABORATOIRES DE BIARRITZ ALGA MARIS Пигментирана крема за лице со SPF50

Дневна крема која е погодна за сите типови на кожа и тен. Благодарение на нејзиниот висок заштитен фактор спречува пигментации (дамки, мелазми, белези, мозолки, предизвикани од процедури кои ја менуваат кожата) и ефективно ја заштитува кожата сензитивна на сонце.

  • Целосна заштита од штетните ефекти на сонцето: УВА/УВБ и слободни радикали
  • Патентиран екстракт од црвени морски алги кој што спречува предвремено стареење
  • Интензивна хидратација: кожата е мека и удобна
  • Висока отпорност на вода
  • Хипоалергена

 

Достапни три нијанси: Ivory, Beige, Golden

1,510 ден

Исчисти

Дополнителни информации

Боја

, ,

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.