LABORATOIRES DE BIARRITZ ALGA MARIS Пигментирана крема за лице со SPF30

Кремата обезбедува висока природна заштита од сонце благодарение на нејзините УВА/УВБ минерални филтри и нашиот патентиран антиоксидантен екстракт од црвена морска алга кој спречува предвремено стареење на кожата. Исто така е и вистински производ за убавина кој ја издигнува вашата кожа: ја хидрира, матифицира и го изедначува нејзиниот тон, создавајќи суптилен здрав изглед.

  • Патентиран anti-age екстракт од црвени морски алги
  • Интензивен хидрирачки ефект: мека и лесна кожа
  • Вкусен мирис на ванила од природно потекло
  • Висока отпорност на вода

 

Достапни три нијанси: Ivory, Beige, Golden

1,305 ден

Исчисти

Дополнителни информации

Боја

, ,

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.