LABORATOIRES DE BIARRITZ Спреј за лице и тело со SPF50

SPF50+ Sun спрејот обезбедува многу висока природна заштита, благодарение на неговите анти-УВА/УВБ минерални филтри и неговиот патентиран екстракт од црвени морски алги, Alga-Gorria – моќен антиоксидант кој ги неутрализира слободните радикали со што спречува клеточно оштетување. Може да се користи од 6 месечна возраст, совршен за да го штити целото семејство.

Хипоалерген
–    Може да се користи од страна на трудници и доилки
–    Може да се користи од 6 месечна возраст

1,470 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.