НА ПОПУСТ
ЗАШТЕДИ 15%

LAVAZZA RISTRETTO Капсули компатибилни за NESPRESSO машина за кафе

Кафињата „Арабика“ од Централна и Јужна Америка во комбинација со допир на Робуста од Југоисточна Азија ја прават оваа мешавина кружна и полноправна.

Интензитет 11

10 капсули во пакет

220 ден

Опис

Специфичното темно печење со кратко време за приготвување, типично за италијанската ристрето традиција, ја истакнува нејзината рамнотежа и вкусови, извлекувајќи ги само најдобрите белешки за време на процесот на подготовка.

Капсули компатибилни со Nespresso® Original * машините за домашна употреба.

Тежина: 53 гр

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.