LEOVITAL Burner 90 Капсули

Леовитал согорувач на маснотии е ефикасен согорувач на маснотии без стимуланси кои ќе станат ваш идеален партнер за намалување на количината на масно ткиво. Ги содржи сите активни состојки кои ќе го олеснат тешкиот процес на трансформација, вклучувајќи Л-карнитин, екстракт од каен пипер, екстракт од гарцинија, екстракт од чај од мате и екстракт од горчлив портокал.

  • Л-карнитин – главното оружје за борба против масното ткиво
  • Активни екстракти од најпопуларните билки за слабеење и добро расположение!
  • Леовитал согорувачот на маснотии содржи екстракти од некои од најпознатите растенија за таа цел.

1,230 ден

Опис

  • Екстракт од зелен чај
  • Екстракт од чај од мате
  • Екстракт од гарцинија
  • Екстракт од горчлив портокал
  • Не содржи стимуланси и може да го консумирате во кое било време од денот!

Земете 1 капсула дневно наутро пред појадок. Додаток во исхраната не е замена или замена за урамнотежена исхрана. Да се ​​чува подалеку од дофат на мали деца.

Не треба да се надминуваат препорачаните дневни дози. Додатокот во исхраната е наменет само за возрасни. Може да предизвика иритација на мукозата на гастроинтестиналниот тракт. Луѓето кои земаат лекови треба да се консултираат со лекар пред да го земат. Не се препорачува за луѓе со висок крвен притисок, срцеви нарушувања, оштетување на црниот дроб, бремени жени и доилки. Не се препорачува да го земате повеќе од 2 месеци по ред.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.