LITTLE SIBERICA Бебешка крема за секојдневна нега

Оваа уникатна крема комбинира органска камилица и екстракт од џунџуле, познати омекнувачки состојки, кои ја лечат сензитивната бебешка кожа склона кон иритации, и истовремено и нудат нежна грижа.

75 мл

355 ден

Опис

Оваа уникатна крема комбинира органска камилица и екстракт од џунџуле, познати омекнувачки состојки, кои ја лечат сензитивната бебешка кожа склона кон иритации, и истовремено и нудат нежна грижа.

20,2% состојки од органско потекло

99% состојки од природно потекло сертифицирано од ICEA согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на чиста, сува кожа. Погодно за новороденчиња.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT* , COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, GLYCERYL STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERIN*, OCTYLDODECANOL, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, AQUILEGIA SIBIRICA EXTRACTʷʰ, LARIX SIBIRICA NEEDLE EXTRACTʷʰ,  HESPERIS SIBIRICA EXTRACTʷʰ, TOCOPHEROL, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, XANTHAN GUM, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PINUS SIBIRICA SEED OIL POLYGLYCERYL-6 ESTERSᵖˢ, PARFUM, LIMONENE**, CITRAL**, LINALOOL**.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки,ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир,ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор)

 

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.