LITTLE SIBERICA Бебешка пена за капење

ОМЕКНУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ВОДА ОД ЖАЛФИЈА • БЕЛ СЛЕЗ • СИБИРСКА ПОЛЕВИЦА

250 мл

375 ден

Опис

Формулирана од омекнувачки органски екстракт од слез, и хидратантен екстракт од жалфија, оваа благо миризлива пена за капење совршено ја смирува кожата на бебињата и децата.

10,7% состојки од органско потекло

98,9% состојки од природно потекло сертифицирано од ICEA согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Ставете во када полна со топла вода. Се препорачува да се користи пред спиење. Погодно за новороденчиња.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, LAURYL GLUCOSIDE, SALVIA OFFICINALIS LEAF WATER*, SODIUM COCO-SULFATE, LAURYL GLUCOSIDE, GLYCERIN**, SODIUM CHLORIDE, MALVA SYLVESTRIS FLOWER EXTRACT*, AGROSTIS STOLONIFERA EXTRACTʷʰ, HESPERIS SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ, AQUILEGIA SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CITRIC ACID, LINALOOL**, LIMONENE**, GERANIOL**.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.