LITTLE SIBERICA Бебешки гел за туширање

СМИРУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ХИДРОЛАТ ОД ЛИПОВ ЦВЕТ • КАНТАРИОН • БОРОВИ ИГЛИ

250 мл

470 ден

Опис

Органски гел за туширање кој нежно ја чисти бебешката кожа и го спречува нејзиното сушење.

Органскиот екстракт од липа ја омекнува, хидрира и смирува кожата, истовремено спречувајќи го нејзиното лупење. Органскиот екстракт од кантарион има анти-инфламаторно и смирувачко дејство.

10,7% состојки од органско потекло

98,2% состојки од природно потекло сертифицирано од ICEA согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина од гелот на влажна кожа, тријте додека не се направи пена и исплакнете со вода. Погодно за новороденчиња.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, TILIA CORDATA FLOWER WATER*,SODIUM COCO-SULFATE, LAURYL GLUCOSIDE,  GLYCERIN**, COCAMIDOPROPYL BETAINE, HYPERICUM PERFORATUM EXTRACT*,  SODIUM CHLORIDE,  COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, PINUS SIBIRICA NEEDLE EXTRACTʷʰ,  LARIX SIBIRICA NEEDLE EXTRACTʷʰ, ACHILLEA ASIATICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID,  PARFUM, LIMONENE**.

 

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки,ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир,ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.