LITTLE SIBERICA Бебешки сапун за секојдневна нега

ЧИСТЕЊЕ • СМИРУВАЊЕ
БЕЛА БРЕЗА • КОЗЈИ РОГОВИ • САПУНЧЕ

500 мл

670 ден

Опис

Сапунот за секојдневна нега нежно ги чисти бебешките раце, без да ги суши.

Органскиот екстракт од бреза ја смирува и омекнува кожата, и ги ублажува веќе постоечките иритации. Екстрактот од невен ја хидрира кожата, има лековито и анти-инфламаторно дејство.

11% состојки од органско потекло

98,4% состојки од природно потекло сертифицирано од ICEA согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина сапун на влажна кожа, тријте додека се направи пена и исплакнете. Повторете ја целата постапка, доколку е потребно.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, LAURYL GLUCOSIDE, SALVIA OFFICINALIS (SAGE) LEAF WATER*, GLYCERIN*,  SODIUM COCO-SULFATE, LAURYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, BETULA ALBA LEAF EXTRACT*, SODIUM CHLORIDE, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, BIDENS TRIPARTITA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT ,SAPONARIA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, GERANIUM SIBIRICUM EXTRACTʷʰ, ACHILLEA ASIATICA EXTRACTʷʰ, PICEA OBOVATA NEEDLE EXTRACTʷʰ, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CITRIC ACID, LIMONENE**, LINALOOL**, CITRAL**.

 

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки,ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир,ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.