LITTLE SIBERICA Бебешко хидратантно млеко

ХРАНЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ВОДА ОД СИНЧЕЦ • ОВЕС • МАСЛО ОД СЕМКА ОД КАЈСИЈА

250 мл

700 ден

Опис

Хидратантен лосион за секојдневна употреба, со лесна структура и совршено ја хидрира бебешката кожа.

Органскиот екстракт од овес ја хидрира и негува осетливата кожа на бебето. Органскиот екстракт од синчец има анти-инфламаторно и анти-бактериско дејство, а воедно и ја тонира кожата.

22,8% состојки од органско потекло

98,6% состојки од природно потекло сертифицирано од ICEA согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: По потреба, се става мала количина од млекото на чиста и сува кожа. Масирајте до целосно впивање. Погодно за новороденчиња.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CENTAUREA CYANUS FLOWER ЕXTRACT*, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, GLYCERIN*, СETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, AVENA SATIVA (OAT) KERNEL EXTRACT*, PRUNUS ARMENIACA KERNEL OIL*, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, OCTYLDODECANOL, AQUILEGIA SIBIRICA EXTRACTʷʰ, SORBUS AUCUPARIA FRUIT  EXTRACTʷʰ, FLAVOCETRARIANIVALIS EXTRACTʷʰ, PINUS SIBIRICA SEED OIL POLYGLYCERYL-6 ESTERSᵖˢ, XANTHAN GUM, TOCOPHEROL, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, LINALOOL**, LIMONENE**, CITRONELLOL**.

 

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки,ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир,ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.