LITTLE SIBERICA NO TEARS Бебешки шампон за коса

ЕЛАСТИЧНОСТ • ХИДРАТАЦИЈА
АЛОЕ ВЕРА • КОРЕН ОД АНГЕЛИКА • СЛАДУНЕЦ

250 мл

630 ден

Опис

Овој органски бебешки шампон нежно ја чисти деликатната коса на бебињата и децата. Нежен е на очите исто како чиста вода. Органскиот екстракт од алое ги хидрира косата и скалпот. Органскиот екстракт од сладунец ја прави косата нежна и мека.

20,2% состојки од органско потекл0

99% состојки од природно потекло сертифицирано од ICEA согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете капка на мократа бебешка коса, нежно измасирајте и исплакнете. Погодно за новороденчиња.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, LAURYL GLUCOSIDE, ANGELICA ARCHANGELICA ROOT EXTRACT*, COCO-GLUCOSIDE, SODIUM COCO-SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, GLYCERYL OLEATE, GLYCYRRHIZA GLABRA ROOT EXTRACT, SORBUS SIBIRICA EXTRACTʷʰ, GERANIUM SIBIRICUM EXTRACTʷʰ, AQUILEGIA SIBIRICA EXTRACTʷʰ, GLYCERIN*, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM, LIMONENE**, LINALOOL**, CITRAL**.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.