Livall BH60SE White L Интелегентна кацига

LIVALL BH60SE е мулти-функционална лесна и паметна кацига кој ја комбинира вашата видливост со поврзување. Со скриени LED светла и индикатори (видливи се само кога се активирани), далечински управувач на управувачот, стерео звучници и Bluetooth технологија за поврзување со вашиот паметен телефон ја прави оваа кацига совршена за современиот велосипедист.

Вградените Bluetooth стерео звучници x2 и непропустлив микрофон ви овозможуваат да слушате музика во движење, да одговарате на телефонски повици од далечина и да слушате GPS насоки за да останете свесни за вашата околина.

Во случај на незгода, вградениот жироскоп со 3 оски го активира СОС-сигналот што се испраќа до вашиот назначен контакт заедно со вашата GPS-локација. Мир на умот за вас и вашите пријатели и семејство. LIVALL има одлики што можат да помогнат во одредени итни ситуации. Бидете свесни дека LIVALL не може да гарантира откривање на сите падови.

Големина на шлемот: 55-61 см

LED паметно осветлување

Индикатор трепкачи

2х 0,5W стерео звучници

Bluetooth BLE4.0 + BTE4.1 (максимум 10м далечина)

СОС Предупредување

-39dB Микрофон за ветер

Контроли на управувачката лента

Микро USB полнење

Лесен 280гр

24 отвори за проветрување

Бесплатна апликација LIVALL

Глобални сертификати – EN1078 – CPS3 1203 – AS / NZS 2063

6,099 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.