LOTUS Lounge Chair Waterproof Минигами

Надворешна навлака 100% полиестер, Внатрешна навлака 100% полиуретан.
Полнет со: 100% ЕПС експандиран полистирен.

Должина Ширина Висина: 110 × 70 × 70 cm

3,900 ден

Исчисти

Опис

  • Димензија: 120x70cm|
  • Полнење: Полистирен |
  • Навлака: Полиестер |
  • 1 година гаранција |

Флексибилна столица за опуштање, анатомски се оформува под вашето тело за да можете опуштено да потонeте и да се релаксирате.

ПРЕДНОСТИ: Тоа што го прави Лотус посебен по трајната, цврстата и водоотпорна надворешна навлака со патент, која може да се пере во машина, овозможува употреба внатре и надвор, во градина, покрај базен;  Не е токсична; Нема оштри рабови;  Гаранција 1 година на патентот шававоти и нитните;  Внатрешна водотпорна навлака, со посебен отвор за дополнување;  Дополнување;

МЕДИЦИНСКИ ФАКТИ:  Експандираните перли во внатрешната навлака, овозможуваат Лотус да се формира според потреба за комфорно лежење на трудници или луѓе со физички повреди во грбот, нозете и вратот. Сличните производи како Лотус веќе одамна се употребуваат за да се добие вниманието на деца кој тешко се концентрираат за учење или за следење на специјални вежби
Полнење: Полистирен | Навлака: Полиестер |

 

 

Дополнителни информации

Боја

, , , , , , , , , , , , , , , ,

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.