MADARA ACNE ТРЕТМАН СО 2% САЛИЦИЛНА КИСЕЛИНА ПРОТИВ АКНИ И ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ПОРИ 20мл

ПРОЧИСТУВАЊЕ • СМИРУВАЊЕ
САЛИЦИЛНА КИСЕЛИНА • МАСЛО ОД КОНОП • МАСЛО ОД ЧАЈНО ДРВО

1,225 ден

Опис

Вишок себум? Запушени пори? Чести нафрлања? Црнки?

Формулиран со смирувачки и кератолитски активни состојки, овој интензивен третман помага да се одржи вашиот тен чист и балансиран. Ја подобрува состојбата на мрсна, проблематична кожа со минимизирање на појавата на црнки и нафрлања. Погодна за тинејџери и возрасни.

Технологија на матични клетки за акни.

Иновативна формула базирана на био-технолошки  комплекс за прочистување на кожата и добро познатата салицилна киселина.

 

ДЕРМАТОЛОШКИ ТЕСТИРАНО

– 90% препорачале на други*

– 77% потврдиле почиста кожа

– 69% велат дека кожата изгледа помалку мрсна

– 43% потвдиле помалку комедони

*Дерматолошко тестирање, 30 пациенти со акни, 4 неделна употреба во комбинација со ACNE Acute Spot Roll-On.

Почиста кожа за 30 дена

  • Помалку нафрлања
  • Помалку комедони
  • Помалку себум

Погодно за тинејџерски и возрасни акни

 

КОНЦЕНТРИРАНА ЕМУЛЗИЈА

Растителни матични клетки

– Матичните клетки од северна смрека се централи на антиоксиданти и активни состојки кои смируваат несовршености.

Салицилна киселина (2%)

– Ексфолира и прочистува пори

Коноп, арган и чајно дрво

– Не-комедогени балансирачки масла

Антимикробни растителни матични клетки

– Матичните клетки од смрека се природни фабрики на моќни антиоксиданти од биоактивни состојки. Комбинирани со лишаи Уснеа и Исландски лишаи, матичните клетки од смрека формираат биоактивен комплекс со цврсти смирувачки, антимикробни и антиоксидантни ефекти.

ПОЧИСТА КОЖА ЗА 30 ДЕНА

  • Помалку комедони
  • Помалку иритации
  • Почиста кожа

*Дерматолошко тестирање, 30 пациенти со акни, 4 неделна употреба во комбинација со ACNE Acute Roll-On.

16% состојки од органско потекло

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете тенок слој на деловите склони на несовршености, наутро и/или навечер. Проследете со крема за хидратација. Користете како 6 неделен курс, или регуларно. Користете во комбинација со ACNE Acute Spot Roll-On за најдобри резултати.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALCOHOL, GLYCERIN, ARGANIA SPINOSA (ARGAN) KERNEL OIL, CANNABIS SATIVA (HEMP) SEED OIL, MELALEUCA ALTERNIFOLIA (TEA TREE) LEAF OIL, POLYGLYCERYL-6 STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, SALICYLIC ACID, BETAINE, ILEX PARAGUARIENSIS (MATE) LEAF EXTRACT, SODIUM PCA, TOCOPHEROL, PALMITIC ACID, STEARIC ACID, XANTHAN GUM, ZINC PCA, POLYGLYCERYL-6 BEHENATE, CELLULOSE, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), POTASSIUM HYDROXIDE, ASCORBYL PALMITATE (VITAMIN C), CI 77288 (IRON OXIDE), CETRARIA ISLANDICA THALLUS (LICHEN) EXTRACT, USNEA BARBATA (LICHEN) EXTRACT, JUNIPERUS COMMUNIS (JUNIPER) CALLUS CULTURE EXTRACT, LIMONENE, LINALOOL.

Некои состојки на производот можно е понекогаш да се променат/заменат/отстранат, како и самата формула на производот. Како најрелевантни секогаш земајте ги во предвид состојките наведени на самото пакување на производот.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.