MADARA BI PHASE ОТСТРАНУВАЧ НА ШМИНКА СО ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА 100мл

ПРОЧИСТУВАЊЕ • СМИРУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ВОДА ОД РОЗА • ВОДА ОД ХАМАМЕЛИС

955 ден

Опис

Овозможете и момент на луксуз на вашата кожа со овој смирувачки, сертифициран природен, двофазен отстранувач на шминка. Маслениот дел успешно и без проблем се справува и со најтешките задачи, отстранувајќи секаков вид на кармини, маскари, долготрајна шминка и физички филтри од заштитни креми без никаква потреба од јако триење на лицето, додека прочистувачкиот воден дел го плакне лицето и го остава перфектно исчистено.

Збогатен со хиалуронска киселина и хидролати од роза, хамамелис и синчец, нежната формула ја омекнува, смирува и балансира кожата, смирува иритации, ги намалува порите и ја зголемува хидратацијата.

5% состојки од органско потекло

99% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS NATURAL

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Добро протресете пред секоја употреба, нанесете на вата и поминете ги очите, лицето и усните. Продолжете ја рутината со секојдневниот чистач. Погодно како прв чекор при двојно чистење.

СОСТОЈКИ (INCI):ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, ISOAMYL LAURATE, GLYCERIN, BUTYLENE GLYCOL, AQUA, CENTAUREA CYANUS FLOWER EXTRACT*, HAMAMELIS VIRGINIANA LEAF WATER*, ROSA DAMASCENA FLOWER WATER*, SODIUM CHLORIDE, TOCOPHEROL, SODIUM LEVULINATE, SODIUM BENZOATE, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE, SODIUM PHYTATE, LACTIC ACID, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT*, SODIUM HYALURONATE, GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT*, CITRIC ACID, POTASSIUM SORBATE.

* состојки од органско земјоделство Некои состојки на производот можно е понекогаш да се променат/заменат/отстранат, како и самата формула на производот. Како најрелевантни секогаш земајте ги во предвид состојките наведени на самото пакување на производот.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.