MADARA CUSTOM ACTIVES КОНЦЕНТРАТ ЗА ЛИЦЕ СО КОФЕИН ПРОТИВ ТЕМНИ КРУГОВИ И ПЕРНИЧИЊА

Custom Actives е линија на природни сертифицирани, неверојатно богати козмецевтски активни адитиви, кои лесно се мешаат во вашите секојдневни креми за хидратација со цел да ги исполните вашите специфични потреби за нега на кожа.

Овој концентрат содржи природен кофеин, добиен од растението кафе. Кофеинот стимулира микроциркулација, помагајќи да се осветли и намали отеченоста на кожата. Допринесува за енергизиран и освежен тен, а го подобрува и изгледот на уморна, отечена околуочна регија. Кофеинот помага да се намали појавата на вцрвенета, кожа склона на црвенила. Исто така е и потентен анти-целулитен booster.

  •  Погодно за лице и тело. Помешајте 1-3 капки во секојдневната крема/масло за хидратација на лице или тело. Користете наутро или навечер. Особено се препорачува употреба наутро.

920 ден

Опис

  • ОСВЕТЛУВАЊЕ
  • СМИРУВАЊЕ
  • КОФЕИН
  • ГЛИЦЕРИН
  • САХАРОЗА

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.