MADARA CUSTOM ACTIVES КОНЦЕНТРАТ ЗА ЛИЦЕ СО РАСТИТЕЛНИ МАТИЧНИ КЛЕТКИ ПРОТИВ ПИГМЕНТАЦИИ

Custom Actives е линија на природни сертифицирани, неверојатно богати козмецевтски активни адитиви, кои лесно се мешаат во вашите секојдневни креми за хидратација со цел да ги исполните вашите специфични потреби за нега на кожа.

Овој моќен концентрат содржи биотехнолошки добиени матични клетки од цвет од лалеманција. Овие матични клетки помагаат да се зајакне отпорноста на стареење и УВ оштетување. Поради неговите силни антиоксидантни и стимулирачки/регенерирачки активности, овој концентрат од матични клетки е особено корисен за колагенската матрица на кожата, пигментации, дамки и против стареење.

  • Погодно за лице и тело. Помешајте 1-3 капки во секојдневната крема/масло за хидратација на лице или тело. Користете наутро или навечер.

1,355 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.