MADARA DEEP MOISTURE ФЛУИД ЗА НОРМАЛНА И КОМБИНИРАНА КОЖА 50мл

ХИДРАТАЦИЈА • ЕЛАСТИЦИТЕТ
ВОДА ОД РОЗА • МАСЛО ОД ЈОЈОБА • МАСЛО ОД АВОКАДО

1,840 ден

Опис

Овозможува интензивна 24 часовна хидратација за подобрен изглед, истовремено помагајќи да се утврди и обнови природната бариера на кожата. Ултра лесната, лесно апсорбирачка формула, помага да се нормализира комбинираната кожа со балансирање на мрсните и суви предели за поизедначен тен на кожата.

ДЕРМАТОЛОШКИ ТЕСТИРАНО на 30 жени:

89% искусиле подобрена хидратација во текот на целиот ден

93% пријавиле подобар еластицитет и затегнатоста по 4 недели

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете секое утро на чисто лице и врат.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ROSA DAMASCENA (ROSA) FLOWER WATER, ALCOHOL, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, GLYCERIN, POLYGLYCERYL-6 DISTEARATE, MICROCRYSTALLINE CELLULOSE, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER) FRUIT BUTTER, SODIUM PCA, DICAPRYLYL CARBONATE, JOJOBA ESTERS, DIHEPTYL SUCCINATE, TRIFOLIUM PRATENSE (RED CLOVER) FLOWER EXTRACT, RUBUS IDAEUS (RASPBERRY) SEED OIL, ARTEMISIA VULGARIS (MUGWORT) EXTRACT, TILIA CORDATA (LINDEN) FLOWER EXTRACT, LECITHIN, AROMA, POLYGLYCERYL-3 BEESWAX, CETYL ALCOHOL, XANTHAN GUM, CELLULOSE GUM, STEARIC ACID, PALMITIC ACID, CELLULOSE, SODIUM HYALURONATE, TOCOPHEROL, ASCORBYL PALMITATE (VITAMIN C), MICA ( CI 77019 ), SODIUM PHYTATE, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), LACTIC ACID, CAPRYLOYL GLYCERIN/SEBACIC ACID COPOLYMER, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, VANILLA PLANIFOLIA (VANILLA) BEAN EXCTRACT, LIMONENE, LINALOOL, CITRAL.

Некои состојки на производот можно е понекогаш да се променат/заменат/отстранат, како и самата формула на производот. Како најрелевантни секогаш земајте ги во предвид состојките наведени на самото пакување на производот.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.