MADARA DEEP MOISTURE ГЕЛ ЗА МРСНА КОЖА СКЛОНА КОН АКНИ И ИРИТАЦИИ 50мл

СМИРУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
СОК ОД АЛОЕ ВЕРА • ВОДА ОД ХАМАМЕЛИС • ЕКСТРАКТ ОД КОПРИВА

1,840 ден

Опис

Овозможете и на вашата кожа длабинска и балансирана хидратација со овој не-комедоген производ за хидратација, без масла во составот. Смирувачки растителни шеќери, хиалуронска киселина и екстракт од кора од даб, здружени за да го балансираат микробиомот на кожата за чист, не толку сјаен и тен без несовршености.

Се апсорбира непосредно по нанесувањето, оставајќи ја вашата кожа матирана и смирена.

Погоден за мрсна, проблематична кожа. За секојдневна употреба.

14% состојки од органско потекло

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете секое утро и/или навечер на чисто лице и врат.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS (ALOE) LEAF JUICE, ALCOHOL, HAMAMELIS VIRGINIANA (WITCH-HAZEL) LEAF WATER, GLYCERIN, URTICA DIOICA (NETTLE) LEAF EXTRACT, PLANTAGO MAJOR (PLANTAIN) LEAF EXTRACT, PROPANEDIOL, GALACTOARABIN, ANQUERCUS ROBUR (OAK) BARK EXTRACT, SALVIA OFFICINALIS (SALVIA) LEAF EXTRACT, SODIUM LEVULINATE, AROMA, AMORPHOPHALLUS KONJAC ROOT EXTRACT, SODIUM ANISATE, SODIUM HYALURONATE, XANTHAN GUM, LACTIC ACID, RHAMNOSE, GLUCOSE, GLUCURONIC ACID.

Некои состојки на производот можно е понекогаш да се променат/заменат/отстранат, како и самата формула на производот. Како најрелевантни секогаш земајте ги во предвид состојките наведени на самото пакување на производот.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.