MADARA DEEP MOISTURE ВИТАМИНСКО МАСЛО ЗА ЛИЦЕ И ДЕКОЛТЕ ЗА СУВА И ЗРЕЛА КОЖА 50мл

ХИДРАТАЦИЈА • ЗАЈАКНУВАЊЕ
МАСЛО ОД НОЌНИЧЕ • МАСЛО ОД ЛИСИЧИНКА • ЕКСТРАКТ ОД ВОЛЧЈИ ТРН

Оваа повеќенаменска мешавина на масла од семе од ноќниче, лисичинка и малина, комбинирана со волчји трн и шипинка кои се полни со витамини, овозможува супердоза на енергизирачки активни состојки чија мета се сувата и безживотна кожа и знаците на умор. Погодно за лице, деколте, тело и скалп.

Богато со Омега 3 и 6 масни киселини, помага да се подобри хидратацијата и да се зајакне бариерата на кожата. Витаминот Е ја подобрува секојдневната заштите од надворешните стресори. Збогатено со воздигнувачки мирисни ноти на цитрусни и жолти овошја, лесното и инстантно апсорбирачко масло ја ревитализира и омекнува кожата, оставајќи ја помазна и посјајна.

82% состојки од органско потекло

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife

1,840 ден

Опис

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чиста кожа. Користете го самостојно, или измешајте неколку капки во вашата крема за лице, или тело.

СОСТОЈКИ (INCI): OENOTHERA BIENNIS (EVENING PRIMROSE) OIL, BORAGO OFFICINALIS (BORAGE) SEED OIL, OLEA EUROPAEA (OLIVE) FRUIT OIL, DECYL COCOATE, UNDECANE, HIPPOPHAE RHAMNOIDES (SEA-BUCKTHORN) FRUIT EXTRACT, ROSA CANINA (ROSEHIP) FRUIT EXTRACT, TOCOPHEROL, TRIDECANE, RUBUS IDAEUS (RASPBERRY) SEED OIL, AROMA, LIMONENE, CITRAL, CITRONELLOL, LINALOOL, GERANIOL.

Некои состојки на производот можно е понекогаш да се променат/заменат/отстранат, како и самата формула на производот. Како најрелевантни секогаш земајте ги во предвид состојките наведени на самото пакување на производот.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.