MADARA DERMA COLLAGEN HYDRA FILL СЕРУМ СО ПЕПТИДИ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА 30мл

ХИДРАТАЦИЈА • ЗАЈАКНУВАЊЕ
СОК ОД АЛОЕ ВЕРА • МАСЛО ОД ЈОЈОБА • ЕКСТРАКТ ОД СПИРУЛИНА

2,455 ден

Опис

Формулиран со биотехнолошки добиени природни пептиди, микроалги и хиалуронска киселина, овој ултра-рафиниран серум помага да се стимулира синтезата на колаген за подобрена цврстина и еластицитет на кожата.

Ја надополнува кожата со есенцијални протеини и аминокиселини, зајакнувајќи ја вонклеточната матрица на кожата. Лесната, иновативна текстура се впива во кожата, осигуривајќи траен комфор и ултра-кадифено чувство.

20% состојки од органско потекло

99% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife

МУЛТИНАМЕНСКА НЕГА ЗА КОЖА

  • поддржува синтеза на колаген
  • интензивно хидрира
  • зајакнува
  • помага во подобрување во цврстината на кожата

УЛТРА-СВИЛЕНКАСТА ТЕКСТУРА

Развиена преку иновативна технологија, линијата Derma Collagen обезбедува исклучителна мазност и ултра-свиленкасто чувство, користејќи само природни, чисти и состојки прилагодени на кожата. Без силикони, петрохемикалии и други сомнителни адитиви.

Поглед од близу – КОЛАГЕН

  • сочинува до 80% од волуменот на кожата
  • дефинира колку младешка, цврста и исполнета ќе изгледа вашата кожа
  • колагенот опаѓа како што старееме
  • после 25тата година, количината на колаген паѓа за 1% секоја година

Главни извадоци од формулата

ХЕКСАПЕПТИД – 11

Овој биотехнолошки добиен природен пептид се состои од 6 аминокиселини. Се врзува за рецепторите на клеточната површина, помагајќи да се заштити и поддржи синтезата на колаген. Го задржува појавувањето на брчки и лабавост.

СПРУЛИНА

Богати со протеини и сите есенцијални аминокиселини, овие микро алги помагаат да се поттисне активноста, ако има ензими кои го деградираат колагенот.

Хиалуронска киселина

Ја хидрира и исполнува кожата, го штити колагенот за подобрена еластичност на кожата.

ЕКСТРАКТ ОД ФИТОПЛАНКТОН

Помага во стимулација на синтезата на колагенот.

СОДИУМ ХИАЛУРОНАТ

Овозможува епидермисот да постигне поголема еластичност и зголемена пластичност. Ја олеснува апсорпцијата на други активни состојки.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чиста кожа секое утро и навечер. Проследете со Derma Collagen Hydra – Silk Firming Cream.

СОСТОЈКИ (INCI): ALOE BARBADENSIS (ALOE) LEAF JUICE, AQUA, GLYCERIN, PENTYLENE GLYCOL, GLYCERYL CITRATE/LACTATE/LINOLEATE/OLEATECAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, TRIHEPTANOIN, GLYCERYL STEARATE, ALCOHOL, AROMA, PALMITIC ACID, STEARIC ACID, XANTHAN GUM, HEXAPEPTIDE-11, ASCORBYL PALMITATE (VITAMIN C), TOCOPHEROL, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, SODIUM HYALURONATE, SODIUM PHYTATE, LEUCONOSTOC/RADISH ROOT FERMENT FILTRATE, SPIRULINA PLATENSIS EXTRACTAL, TEROMONAS FERMENT EXTRACT, PHENETHYL ALCOHOL, LINALOOL, LIMONENE.

Некои состојки на производот можно е понекогаш да се променат/заменат/отстранат, како и самата формула на производот. Како најрелевантни секогаш земајте ги во предвид состојките наведени на самото пакување на производот.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.