MADARA INFINITY DROPS IMMUNO СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА 30 мл

СМИРУВАЊЕ • ЗАЈАКНУВАЊЕ
СОК ОД БРЕЗА • МАСЛО ОД ЈОЈОБА • ПРОБИОТИЦИ

Овој рафиниран, луксузен серум, ја поттикнува вашата кожа да го открие својот вистински потенцијал. Ставете го како слој под се останато, за ултимативна нега.

Ултра-лесната текстура веднаш се впива во кожата, а нејзина мета се црвенилата, хиперсензитивноста и нееднаквиот тен. Го балансира кожниот микробиом, намалувајќи ја појавата на исфрлања за видно подобрена состојба на текстурата и изгледот на кожата. Ја зајакнува заштитната бариера на кожата, минимизира трансепидермална загуба на вода и ја неутрализира штетата предизвикана од слободни радикали, намалувајќи ги знаците на предвремено стареење.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:Нанесете на чисто лице и деколте наутро и навечер. Проследете со серум и/или крема за хидратација, СПФ крема и пудра.

Погодна за него и неа; за сите типови на кожа и возрасти; а секоја рутина за нега на кожа.

5,230 ден

Опис

 

КОЖАТА СЕ ЗАПОЗНАВА СО БИОТЕХНОЛОГИЈАТА

Уникатна комбинација од бета-глукани од печурки, пробиотик лактобацилус лизат, провитамин Д за смирување на воспаленија и хидратантна хиалуронска киселина која и дава моќ на кожата како никогаш до сега, оставајќи го вашиот тен свиленкасто мек и мазен, поизедначен и помалку склон на иритации.

МОЈАТА КОЖА.

ПОСАМОУВЕРЕНА ОД БИЛО КОГА.

Вашата кожа е одговорна и способна да ве заштитува од надворешни влијанија. Таа е активен имунолошки орган. Модерните иритации и влијанија ги ослабуваат самостојните механизми за заштита на кожата – таа станува посензитивна и нежна, лесно иритирана, почесто се исфрла и се јавуваат знаци на стареење.

АНТИ-СЕНЗИТИВНОСТ

АНТИ-ЦРВЕНИЛА

ПОМАЛКУ ИСФРЛАЊА

СВИЛЕНКАСТА ТЕКСТУРА НА КОЖАТА

Madara Infinity Drops Immuno серумот го зголемува на капацитетот на кожата за врзување со вода, го балансира нејзиниот микробиом, ги заштитува имуноспособните клетки и го неутрализира оксидативниот стрес. На кратко, тој ја подобрува целовкупната состојба на кожата, нејзината текстура и изглед.

Главни извадоци од формулата

Бета-глукани од печурки

– Го подобруваат имунитетот на кожата

Пробиотици

– Го балансираат микробиомот, ја зајакнуваат кожната бариера

Полифеноли од мадара растение

– Неверојатна антиоксидантна активност

Хиалуронска киселина

– Хидрира, превенира трансепидермална загуба на вода

Провитамин Д

– Го спречува процесот на предвремено стареење

84% забележале свиленкаст, поеднаков тен*

4Х поголема влажност во една недела**

**Плацебо-контролирано ин виво истражување, резултат према нетретираната регија, 15 волонтери

УЛТРАРАФИНИРАНА ТЕКСТУРА

Замислете ја вашата кожа како долна облека – овој балансирачки серум кој ја рафинира кожата, е совршена база и почетен слој за подобрување на секоја рутина за нега на кожа.

 

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.