MADARA MELTING МАСЛО ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ШМИНКА 100мл

Овој нежен маслен чистач длабински, но сепак деликатно ја прочистува кожата, отстранувајќи преку топење секаков вид на шминка и креми за заштита од сонце.

Формулиран на база на нежни прочистувачки агенси, витамин Е и масла од ноќниче и бадем, овој чистач дополнително ја потхранува и омекнува кожата. Ги отстранува нечистотиите без да ја иритира кожата и без да го ослабне нејзиниот заштитен слој.

Особено погоден за сува, дехидрирана, иритирана и зрела кожа. Маслото се топи при контакт со вода, при што лесно се плакне. Ја остава кожата чиста, свиленкасто мека и потхранета.

Погоден за употреба и за пределот околу очите.

39% состојки од органско потекло

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

1,225 ден

Опис

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Масирајте на сува или лесно навлажнета кожа, додадете малку вода со дланките и продолжете да масирате, потоа темелно исплакнете. Продолжете со вашата редовна рутина. Погодно како прв чекор при двојно чистење.

СОСТОЈКИ (INCI): CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERIN**, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, AQUA, SUCROSE LAURATE, SUCROSE PALMITATE, AROMA, ALCOHOL, TOCOPHEROL, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891)****, MICA (CI 77019)****, OENOTHERA BIENNIS OIL*, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, GLYCOSPHINGOLIPIDS, GLYCOLIPIDS, BENZYL SALICYLATE***, CITRAL***, LIMONENE***.

* состојки од органско земјоделство

** создадено од органски состојки

*** од природни етерични масла

**** чисти минерални пигменти

Некои состојки на производот можно е понекогаш да се променат/заменат/отстранат, како и самата формула на производот. Како најрелевантни секогаш земајте ги во предвид состојките наведени на самото пакување на производот.

 

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.