MADARA PEEL Ексфолирачки серум за лице со “AHA” 10%

Со моќната комбинација на АХА и навлажнувачка хијалуронска киселина, оваа формула работи додека спиете, откривајќи видливо посветла и помазна кожа.

Начин на употреба

Навечер масирајте на чиста, сува кожа со нежни кружни движења.

Користете 1-2 пати неделно. Избегнувајте директно изложување на сонце после употреба.

Состав

Aqua, Lactic Acid, Pentylene Glycol, Potassium Hydroxide, Butylene Glycol, Glycerin, Sodium Hyaluronate, Raphanus Sativus (Radish) Root Extract, Maltodextrin, Citric acid

1,840 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.