MADARA RE:GENE СЕРУМ ЗА ОКОЛУ ОЧИ СО ЛИФТИНГ ЕФЕКТ 15 мл

ЗАТЕГНУВАЊЕ • ОСВЕТЛУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ХИДРОКСИПРОЛИН • ЛУМИНО МИНЕРАЛИ • EYEBRIGHT

Помалку затегната кожа?

Линии и брчки?

Виснати очни капаци?

Затемнување?

Гравитацијата и промените поврзани со возраста видно се манифестираат како истенчување на кожата на подочниците, виснување на очните капаци и брчки. Овие знаци на стареење се првенствено предизвикани од намалување на колаген, еластин и хиалуронска киселина.

Затемнувањето на кожата на подочниците е зачестен проблем. Очниот предел содржи крута мрежа на капилари. Слабеењето на капиларите поврзано со возраста и истекувањето на крвни пигменти резултира со видлива хиперпигментација.

2,335 ден

Опис

Овој раскошен, луксузно нежен серум, обезбедува интензивна грижа за најсложената кожа, откривајќи инстантно редефинирани и осветлени очни контури.

Хидроксипролинот го спречува губитокот на цврстинатаEyeBright периокуларниот комплекс помага во одржување на оптпорот на капиларите, за да се спречи затемнување на подочниците и уморен изглед. Лумино – минералите од природно потекло ја измазнуваат уморната кожа во сјајна за видливо посветол, посјаен и изглед со самодоверба. Научно развиено, клинички тестирано, целосно природно.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.