Fantinel Mansalto La Commenda Chianti црно вино

Класично убаво Кјанти со 80% санџовезе и 20% мерло од ридовите на Арецо и Сиена во срцето на Тоскана. Топло и примамливо, овошно на мирис со типични ароми на компот од цреши, сок од шипка и зачини кои нежно Ве пецкаат на непце.

855 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.