MAX FACTOR CREME PUFF NATURAL 50 Камена пудра

690 ден

Опис

Камена пудра наменета за сите типови на кожа.

– Формула која е наменета за сите типови на кожа.
– Погодна за нанесување врз течна пудра.
– Достапна во 6 нијанси.

Совршената покриеност, прозрачниот сјај и природениот финиш брзо го освоија Холивуд па така овој производ стана хит на пазарот. Оттогаш жените од целиот свет, без разлика на возраста ја обожуваат Creme Puff.

Како се користи:

Камената пудра се користи врз течна или крем пудра. Со неа се финишира изгледот. Особено е препорачлива за комбинирано до масно лице, со неа се намалува сјајот.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.