Max Factor Facefinity 3in1 All Day Flawless W62 WARM BEIGE Tечна пудра за лице

За беспрекорен и долготраен изглед – Max Factor Facefinity All Day Flawless Foundation со SPF20 фактор за заштита на лицето, покривна и долготрајна до 30 часа. Оваа пудра 3-во-1 претставува комбинација од прајмер, коректор и пудра за долготрајно носење до 30 часа. Лесната и веганска формула го покрива црвенилото и ги покрива несовршеностите. Оваа пудра со мека текстура дава заштита од климатските услови, има водоотпорна формула, отпорена е на топлина и отпорена е на влажност. Има SPF20 заштитен фактор кој штити од UVA и UVB зраците, а истовремено штити и од надворешни штетни фактори како сината светлина и загадувањето.

1,058 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.