Max Factor Facefinity Multi – Perfector Concealer 4N Течен коректор за лице

Добијте го ‘no make up’ изгледот на шминка со коректорот Facefinity Multi-Perfector од Max Factor. Тој претставува се-во-еден течен коректор кој веднаш ја осветлува кожата, ги покрива флеките, темните кругови околу очите и фините линии, за совршен финиш. Тој претставува лесен коректор со кремаста формула и пигменти кои ја рефлектираат светлината. Беспрекорно се вклопува без да се згрутчи и создаде линии, додека ја одржува кожата хидрирана. Коректор од Max Factor кој обезбедува приспособлива покривност, не се пресликува и нема да се собере или згрутчи. Има голем, ултра мек апликатор за брзо и лесно нанесување.

750 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.