Max Factor Facefinity Universal Primer Вегански прајмер за лице

Facefinity Universal Primer е прајмер за лице кој ја штити кожата. Претставува матирачки, долготраен прајмер за шминка што ја минимизира појавата на порите, давајќи и на вашата кожа да дише. Ги измазнува несовршеностите со нејзината ултра лесна текстура од свиленкасто пудреста формула, која без напор се нанесува и ја одржува кожата хидрирана. Facefinity прјмерот има веганска формула, збогатен е со антиоксиданси и моќ на витамин Е кој ја штити кожата. Прајмер кој ги измазнува порите и го продолжува носењето на шминката за беспрекорен изглед кој трае.
По нега на кожата, нанесете мала количина прајмер на лицето во лесен, рамномерен слој почнувајќи од центарот на лицето, користејќи ги врвовите на прстите или четка. Оставете го прајмерот да се затегне пред да нанесете пудра.

770 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.