MAX FACTOR MASTERPIECE NUDE PALETTE ROSE 03 Палета сенки за очи

1,180 ден

Опис

НИЈАНСИ – Поставени од најсветла до најтемна нијанса, палетата од сенки овозможува комбинирање, контурирање и постигнување на саканиот изглед на окото.

ДЕФИНИЦИЈА – Палетата е микс од мат и сјајни нијанси. Темните нијанси користете ги за да додадете дефиниција и суптилно контурирање.

FORMULA – Свиланксато мека формула со бисерни пигменти и бои кои блескаат.

Како се користи:

Со четка за нанесување сенка за очи нанесете тенок слој на очните капаци.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.