MEDELA Breast shells Школки за заштита за разранети брадавици

Breast shells – Школки за заштита за разранети брадавици

Ако имате болни или испукани брадавици, школките на Медела ги штитат брадавиците и овозможуваат кожата да се опорави со тоа што спречуваат вашата облека да ги допира.

Удобни и излгедаат природно под облеката.  Кожата може да диши, и може да се носат цел ден помеѓу подоите.

  • Потекло: Швајцарија.
  • Состав: Силикон. НЕ содржи Бисфенол-А (Bisphenol-A).
  • Производот не може да се врати по отворањето. Рок на употреба: неограничен.

1,220 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.