MEDELA Personal Fit FLEX Инки за гради

Новата PersonalFit Flex  е дизајнирана во соработка со тим од научници и доилки. Нејзиниот дизајн лесно се прилагодува на обликот на твоето тело и го поддржува протокот на млеко, спречувајќи притисок врз млечните канали. Благодарение на ова, секоја мајка може да ја избере најудобната положба за пумпање.

Новите инки на Medela овозможуваат поудобно и ефикасно пумпање според твоите потреби.

 

  • Аголот на отворање од 105 A ° овозможува подобро вклопување и го олеснува протокот на млеко
  • Овалната форма може да се ротира за 360 °
  • Мек, мазен и флексибилен раб
  • Направено од материјали без БПА

Содржина на пакувањето

2 инки со дијаметар од 21 мм, 24мм или пак 27мм во зависност која величина ти е потребна.

 

920 ден

Исчисти

Дополнителни информации

Величина

, , ,

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.