MEDELA PURELAN 100 Крема за нега на брадавици

100 % чист ланолин за природна нега за осетливи и суви брадавици, хипо-алергена и без вештачки адитиви и конзерванси.

7гр | 37 грIf you have dry, cracked or sore nipples, Purelan™ 100 lanolin cream offers natural soothing care and protection – and is safe for you and your baby when breastfeeding.

520 ден820 ден

Исчисти

Опис

 Рurеlan 100 –  крема за нега на брадавки

100 % чист ланолин за природна нега за осетливи и суви брадавици, хипо-алергена и без вештачки адитиви и конзерванси.

Идеална крема која ги штити брадавиците од сушење за време на доењето.

Нема потреба од отстранување пред доењето.

Не остава траги на облеката.

Пурелан кремата е многу безбедна, може да се користи и за сува бебешка кожа.If you have dry, cracked or sore nipples, Purelan™ 100 lanolin cream offers natural soothing care and protection – and is safe for you and your baby when breastfeeding.

At a glance

  • Safe for mum and baby. No need to remove before breastfeeding
  • 100% ultra-pure and natural medical-grade lanolin
  • Helps replenish your skin’s natural level of lipids to correct its moisture balance
  • Helps reinforce your skin’s natural barrier properties
  • Also ideal for chapped lips, dry noses and dry skin in babies
  • Free from parabens, additives, preservatives, and fragrance
  • Hypoallergenic

Дополнителни информации

Пакување (mg, g, kg)

,

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.