MEDELA SPARE TEATS Резервни цуцли

Spare Teat S/M – цуцла за шише е силиконска цуцла за бебиња и доенчиња кај кои е воспоставено доењето.Medela Spare Teats are reusable and are adapted to your baby’s needs.

Two sizes S\M

450 ден

Исчисти

Опис

Spare Teat S/M – цуцла за шише е силиконска цуцла за бебиња и доенчиња кај кои е воспоставено доењето.

Двете големини укажуваат на проток на мајчино млеко. S-големината укажува на помал проток и се препорачува за доенчиња од 0 до 3 месеци, M-големината укажува на поголем проток и се препорачува за доенчиња од 4 до 6 месеци. Од хигиенски причини препорачано користење е 3 месеци од отворање.

Начин на употреба: Задолжително прочитајте го упатството за употреба.

Состав: силикон.

НЕ содржи Бисфенол-А (Bisphenol-A). Од хигиенски причини, производот не може да се врати по отворањето

Description

Medela Spare Teats are reusable and are adapted to your baby’s needs.

Two sizes S\M

Available in two flow speeds:

  • Slow Flow.
  • Medium Flow.

INCLUDES

  • 2 x Silicone Teats.

Дополнителни информации

Величина

,

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.