Mi LCD Таблет за пишување 13,5

Xiaomi MI LCD таблетот за цртање ви овозможува да правите белешки, да цртате и да ги снимате сите ваши идеи. Малата тежина и тенкиот дизајн ви овозможуваат да го носите таблетот каде што сакате. LCD дисплејот од 13,5 инчи обезбедува доволно простор за вашите креации. Покрај пенкалото, можете цртајте со кој било друг предмет, дури и со прстите. За да се обезбеди целосна креативна слобода дизајнирањето на него е многу слично на цртањето на хартија.

  • Одличен е за користење за возрасни, но и за деца од најрана возраст.
  • Вклученото пенкало може лесно да се закачи магнетски на страната на уредот. Се напојува со заменлива батерија.
  • Xiaomi Mijia LCD користи филм со сино-зелени честички, така што таблетот дава вистинско искуство за пишување, исто како обична хартија.
  • Таблетот не испушта светлина, така што нема да чувствувате замор и по повеќечасовна употреба.
  • Таблетот може да се користи до една година без да мора да ја замените батеријата.
  • Не ви треба текстот или сликата ? Само притиснете го копчето и екранот автоматски ќе се исчисти.

12 месеци гаранција

1,433 ден

Нема на залиха

Опис

Благодарение на високо чувствителното мерење на притисокот и специјалната технологија, дебелината на рачно напишаниот текст зависи од притисокот на вклученото специјално пенкало. Колку е поголем притисокот, толку подебели се исцртуваат текстот или елементите.

 

 

Mi LCD таблет за пишување 13,5″

XIAOMI

Боја: Црна Материјал: ABS + LCD

Големината S е 10 инчи: L 17,3cm x D 24,4cm x H 0,7cm L е 13,5 инчи: L 22,5cm x 31,8cm x 0,7cm

Тежина: S е 10

Инчи: 195 g

L е 13,5

Инчи: 345 g

Тежина на пенкало: 7 g

Напојување на батеријата: Користете време 365 дена

1 x Xiaomi Mijia LCD мала табла со пенкало

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.