Mi Smart Plug Zigbee смарт приклучок 

Лесен и минималистички дизајн

Безбеден

Една од најголемите технолошки револуции на нашиот век ја прават паметните домови. Домашната автоматика ни овозможува да ја контролираме електрониката во нашите домови, без разлика дали сме таму или не, добивајќи удобност и сигурност. Во овој контекст, Xiaomi го лансира Mi Smart Socket 2 Zigbee, паметен приклучок што ќе го направи паметен секој уред или гаџет што ќе го поврзете. 

Со 2-годишна гаранција

1,290 ден

Опис

Направете секој апарат за домаќинство паметен

Најинтересно кога ќе одлучите да ја претворите вашата куќа во интелигентен простор е тоа што не треба да започнете градилиште или да трошите повеќе отколку што треба, бидејќи на пазарот има ефтини производи што совршено ја извршуваат својата работа .

Ова е случај со Xiaomi Mi Smart Socket 2 Zigbee. Едноставно вклучете го вашиот Smart Socket во wallиден штекер, синхронизирајте го со Wi-Fi поврзана Mi Smart Gateway и преземете ја апликацијата Mi Home. Оттаму, можете далечински да го контролирате вашиот Smart Socket, следејќи го статусот и потрошувачката на енергија на вашите поврзани уреди. На овој начин, можете да го вклучите греењето пред да се вратите дома, така што е топло кога ќе пристигнете, да ги вклучите светлата кога сте на пат за да ги спречите потенцијалните крадци и многу повеќе. Лесен и минималистички дизајн Како и с everything што прави Xiaomi, и овој има висококвалитетен дизајн, со совршени и минималистички завршетоци. Тој е бел и мал, така што можете да го вклучите во адаптер со повеќе приклучоци и да не заземате цел штекер. Покрај тоа, ако уредот е прегреан, тој автоматски ќе се исклучи. Купете Xiaomi Mi Smart Socket 2 Zigbee на Powerplanetonline. Завршете го вашиот паметен дом!

*Овој уред Xiaomi се синхронизира со европскиот сервер Especificaciones Xiaomi Mi Smart Socket 2 Zigbee:

Марка: Xiaomi

Модел: Mi Smart Socket 2 Zigbee (ZNCZ04LM)

Тип на контрола: Потребна е врска со Xiaomi Smart Gateway

Напон: 90 ~ 250V

Максимално оптоварување: 2300 W

Работна температура: 5 ° C ~ 60 ° C

Пластичен материјал

Тежина на производот: 64 g

Големина на производот: 57 x 40 x 31 mm

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.